دریافت(تحقیق مدرنیسم)

مدرنیسم,تحقیق مدرنیسم,مدرنیته,تعریف مدرنیته,تحقیق رشته علوم اجتماعی,كار تحقیق علوم اجتماعی ,دانلود تحقیق معمای مدرنیته,دانلود تحقیق جامعه شناسی,اصول مدرنیته ,جامعه شناسی مدرنیتهتحقیق مدرنیسم|41004775|cma35012586|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق مدرنیسم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پیشگفتار:
این تحقیق به صورت یك مجموعه مختصر ارائه شده است كه مباحث تقریبا به صورت ناگسسته عرضه شده ولی به علت جالب بودن بعضی مطالب درصدد مطرح كردن آنها برآمدم.
در این تحقیق هفت مبحث بررسی شده كه برای تعریف كلی از مدرنیته و رابطه آن با سنتهای قدیم بحثی با عنوان معمای مدرنیته ذكر شده است . مطالب دیگر به ترتیب : رابطه مدرنیته با متافیزك ومقوله انسان گرایی آن بازاندیشی مدرنیت، مدرنیت وابعاد نهادی آن ،درآمدی بر معنای اصطلاح جهان سوم كه هر انسانی بارها و بارها بآ آن برخورد می كند و بی آنكه به معنی آن بپردازد از كنارش عبور كرده است ، جهانی شدن مدرنیت واینكه تحولی همه گیر است و در پایان چكیده ای از مطالب آورده شده است.
در روزگار مدرن یعنی دوره همخوانی با قالبهای تكنولوژیك ، چیزی مهمتر از این نیست كه آدمی دریابد كه خویشتن او چند پاره شده فرد ابزاری اش راه را بر پیشرفت حقیقی او بسته است و الگویی یكة خرد باوری اش هیچ نیست مگر ابزار به بند كشیدن او این مبارزه یعنی آگاهی از شرایط تحقق آزادی و برانگیختن شور فردیت در هر كس.

معمای مدرنیته:
تعریفهایی كه از مدرنیته ارائه شده اند چندان فراوان متنوع وحتی با هم متضادند كه اگر بگوییم این واژه ی بسیار رایج در علوم اجتماعی تاریخ نگاری وفلسفه ی امروز یكی از مبهم ترین اصطلاح ها نیز به شمار می آید حرف تازه ای پیش نكشیده ایم. تاكنون هیچ كس نتوانسته تعریفی یكه نهایی و كامل و قطعی از واژه مدرن و از مفاهیمی كه همراه با آن مطرح می شوند همچون مدرنیته مدرنیزاسیون و پسامدرن ارائه كند و به نظر می رسد كه حتی ارائه یك تعریف براساس فصل مشترك تعریفهای موجود ازمدرنیته نیز ممكن نباشد.
واژه مدرن كه در تمام زبانهای اروپایی و در بسیاری از زبانهای دیگر از جمله در فارسی امروزی ما رایج شده لفظ لاتینی modemus است كه خود از قید mode مشتق شده است. در زمان لاتین معنای mode«این اواخر، به تازگی ، گذشته ای بسیار نزدیك بود. به گمان بعضی از تاریخ نگاران لفظ moderni را رومیان در اواخر سده‌ی پنجم در مورد ارزشها و باورهای پذیرفته شده قدیمی كه با لفظ مورد ارزشها وباورهای مشكوك جدید به كار می بردند ارزشهایی كه در تقابل بودند با باورهای پذیرفته شده قدیمی كه با لفظ antiqui مشخص می شدند.


مطالب دیگر:
📒تحقیق شیر و فرآورده های شیری📒تحقیق شیر📒تحقیق شكر و جایگزینهای آن📒تحقیق شركت نوش مازندران📒گزارش کار آموزی آسفالت ریزی📒تحقیق زراعت غلات📒تحقیق اصول رده بندی گیاهی📒موضوع کارآموزی آشنایی با تاسیسات الکتریکی📒تحقیق تعاونی كشاورزی📒تحقیق بیماری حشرات در چوب درختان📒تحقیق باروری و حاصلخیزی📒تحقیق باروری زیتون📒تحقیق آلاینده های خاك📒تحقیق اثر سبوس گندم بر روی خواص خمیر📒گزارش كارآموزی ساخت فنداسیون ساختمانهای📒تحقیق تاثیر گزارش حسابرسی بر بازده سهام📒تحقیق بررسی بازار فولاد در جهان و ایران📒تحقیق پیشنهاد روشی برای بودجه‌ریزی عملیاتی📒تحقیق پول در اقتصاد اسلامی📒پروژه مدیریت آموزشی📒پروژه مالی، حسابداری کالا درشرکت گاز📒پروژه مالی، بررسی لیست حقوق و دستمزد شركت زمزم📒پروژه مالی، انـبارداری📒پروژه مالی، حقوق و دستمزد📒پروژه مالی، بررسی سیستم حسابداری بانك كارآفرین (غیردولتی- سهامی عام)