دریافت(بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری)

حقوق جزایی,تحقیق اعلام اشتباه در حقوق کیفری,کار تحقیقی اعلام اشتباه در حقوق کیفری,مقاله اعلام اشتباه در حقوق کیفری,فایل ورد اعلام اشتباه در حقوق کیفری,تحقیق در مورد اعلام اشتباه در حقوق کیفری,دانلود تحقیق اعلام اشتباه در حقوق کیفریبررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری|40277176|cma35012586|
هم اکنون فایل با موضوع بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

توضیحات :

در 23 صفحه قابل ویرایش.در قالب Word.

بخشی از متن :

چکیده

دانشمندان حقوق اسلام با بهره‌گیری از دلیل عقل به عنوان راهگشای و منبع حقوق، تحت عنوان «امر به معروف» و «سیاست شرعیه» مقررات لازم را برای انجام نظارت فراهم آورده اند و نظارت و اعلام اشتباه قضات از مهمترین این مقررات است. در این مجال ما به بیان علل اشتباه از سوی قضات محاکم و نیز سیر تطور قانونگذاری پیرامون اعلام اشتباه در حقوق مضوعه ایران و بررسی آنها پرداختیم ؛ و همچنین ویژ گی ها و معایب شعب تشخیص دیوان عالی کشور و اصلاحیه ماده 18 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب و علل حذف این شعب اشاره ای نموده، در خاتمه راهکارهایی را برای رسیدن به یک نهاد اعلام اشتباه کم اشتباه در حقوق ایران بیان می نماییم.

مقدمه

انسان موجودی جایز الخطاست لذا هر لحظه بیم این می رود که اشتباه کند پس باید نهادی برای بررسی و اعلام این اشتباه وجود داشته باشد مخصوصا در علم حقوق و دادگاه ها که وظیفه حساس و خطیری دارند. در این میان سوالاتی پیش می آیند از قبیل : علل ارتکاب اشتباه از سوی قضات چیست ؟ چرا باید به بررسی آن پرداخت ؟ راههای پیشگیری از اشتباه چیست ؟ چه شخص یا نهادی باید اشتباهات را اعلام کند ؟ و ما در این مقاله در صدد پاسخگویی به این سوالات هستیم.

زیرا متاسفانه امروزه ما شاهد اشتباهات بسیاری در آراء صادره از سوی دادگاه ها هستیم و میزان بالای تجدیدنظر خواهی ها و نقض آراء صادره از شعب بدوی دال بر این مدعاست؛ از سوی دیگر و با توجه به عدم بررسی این موضوع در حقوق ما اینجانب بر آن شدم تا به بررسی این مبحث از منظر قانونی بپردازم.

و...


مطالب دیگر:
🔍تاریخچه شهرهای اصفهان، کرج، تهران، مشهد و لرستان🔍کار تحقیقی در مورد سلفی ها🔍مقاله ترجمه شده رشته مدیریت با عنوان مدیریت ریسک🔍مسائل آموزش و پرورش و ارائه راهکارها🔍تحقیق در مورد روانشناسی یادگیری🔍کار تحقیقی کلاهبرداری رایانه ای🔍تحقیق کم توانی ذهنی🔍طرح لگو هواپیما🔍پلان خانه 80 متری🔍پلان متل 660 متری🔍طراحی نما با اتوکد🔍مدل آشپزخانه🔍طراحی سه بعدی با اتوکد🔍طراحی نما هتل🔍پلان متل سه طبقه🔍طراحی داخلی اتاق هتل🔍طراحی ویلا مدرن🔍طراحی سونا🔍تحلیل دو بعدی ایرفویل های چند المانی به کمک روش پنل عددی🔍تحلیل رابطه عوامل شغلی باتعهد سازمانی بر اساس مدل ویژگی های شغلی🔍طراحی هتل با اسکچ آپ🔍تحلیل رنگدانه های جلبکی با رنگ نگاری مایع حاوی عملکرد بالا🔍طراحی ویلا لوکس🔍مقایسه ی محتوی کتابهای علوم پایه ایران و فنلاند بر اساس روش بررسی تصاویر و نمودارهای کتاب🔍مبانی نظری تحلیل گردشگری ورزشی در شهر اصفهان بر اساس مدل SWOT