دریافت(دانلود تحقیق در مورد مسجد آفاق)

مسجد آفاق,بنی جماعی,فلسطین,دمشق,تحقیق در مورد مسجد آفاق,دانلود تحقیق در مورد مسجد آفاق,پروژه,پژوهش,مقاله,پایان نامه,تحقیق,دانلود پروژه,دانلود پژوهش,دانلود مقاله,دانلود پایان نامه,دانلود تحقیقدانلود تحقیق در مورد مسجد آفاق|40061477|cma35012586|
هم اکنون فایل با موضوع دانلود تحقیق در مورد مسجد آفاق آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تحقیق در مورد مسجد آفاق


مسجد آفاق
این مسجد در سال 1943 میلادی از مقابل توسعه یافت و طرح تكامل آن اجرا شد. هنگامی كه مقادسه از قبیله بنی جماعی از فلسطین به دمشق آمدند و در مسجد ابو صالح اقامت كردند كه در منطقه باب شرقی قرار داشت مرض طاعون در میانشان گسترش یافت و اماماشان ابو صالح به آنان دستور داد كه به سوی كوه ها بروند و در آنجا منتشر شوند .آنها كوه عاصیون را انتخاب كردند و در آنجا اقامت گزیدند كه نهریزید از آنجا عبور می كند.
صالحیه دو قسمت دارد قسمت جنوبی كه ثروت مندان دمشق در آنجا زندگی می كنند و نارنج و لیمو در آن كشت می شود و قسمت شمالی در بالای نهر یزید كه حبوبات در آن كشت می شود و مقادسه در آنجا ساكن شدند وآنجا را آباد كردند .
دیر عمریه از اولین آثار باستانی صالحیه است این بنا پس از مدتی گسترش یافت و مسجد جامع حنالبه را در بر گرفت و پس از آن مسجد جامع جبل است و علت نام گذاری آن این است كه آخرین بنای است كه در مسیر كوه قاصیون قرار گرفت.
پس از احد زنقی به احد ایوبی می رسیم كه در خلال 83 سال برخی مساجد و مقابر در این منطقه به پا داشته شده است و سپس عهد مملوكی است كه نزدیك به 500 سال طول كشید و در این زمان نیز برخی مساجد تاسیسی شد و در نهایت عهد عثمانی است كه در مدت 400 سال حكومت آنها مساجد فراوانی در صالحیه احیا شد و یكی از انها مسجد خانقیر است كه به نام مسجد سلطان سلیم اول در سال 1517 میلادی تاسیس شد.
این بنا تاریخی صحن بزرگی دارد 16 متر عرض و 12 متر طول و عرض آن بیشتر از طول آن است. در وسط چشمه ای است كه از نهر یزید سرچشمه می گیرد. در قسمت جنوبی مسجد، آب ریزگاه هائی هستند كه آب به این قسمتها می آید و درو می زند وبه سوی منبع های بزرگی كه در سمت شمال مسجد سلطان سلیم قرار داشت حركت می كند این مسجد نصف بنا های فعلی مساحت داشت ودر سال 1943 میلادی توسعه یافت. در صحن جامع مقبره هائی وجود دارد كه متعلق به شیح محی الدین عربی و دو پسرش عماد الدین و سعد الدین است و همچنسن عبدالقادر جزائری و شیخ امین الدین خربطی كه نزدیك به 50 سال امام جماعت مسجد بود و همچنین تعداد زیادی از زوار و امیر حجاج شام و تعداد از شخصیت های بزرگ وزرا فرمانروایان سوریه و راشد پاشا در این مكان دفن شده اند.
بناء این مسجد به شیوه عثمانی است.


مطالب دیگر:
🔥پکیج مدل سازی قالب صنعتی در نرم افزار انسیس🔥پکیج مدل سازی و شبیه سازی المان محدود آچار آلن در نرم افزار انسیس🔥پکیج مدل سازی و آنالیز استاتیکی خطی صفحه سوراخ دار🔥پکیج مدل سازی و شبیه سازی المان محدود بال هواپیما در نرم افزار انسیس🔥پکیج مدل سازی تونل باد در نرم افزار انسیس🔥پاورپوینت درس سوم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع درآمدی بر ادبیات حماسی🔥پاورپوینت درس دهم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع قلب مادر🔥تحقیق ارتباط بين ريسك سيستماتيك سهام عادي و نسبت هاي مالي شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار🔥تحقیق مديريت سازماني براي رقابت و فروش كالا (بازارهاي داخلي و خارجي)🔥تحقیق بررسی مشکلات پیاده سازی بودجه بندی عملیاتی در بانک های سپه استان یزد و ارائه راهکار مناسب🔥تحقیق ليست حقوق و دستمزد🔥تحقیق قانون مالیات های مستقیم🔥تحقیق فنون فروشندگي صنوف🔥تحقیق فرصت ها و چالش هاي عضويت ايران در سازمان تجارت جهاني🔥تحقیق حسابداري اجتماعي (طرح های برتر)🔥تحقیق شرکت هاي سهامي🔥پاورپوینت درس یازدهم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع کیش مهر- سرود عشق🔥پاورپوینت درس دوازدهم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع درس رباعی و دوبیتی دیروز و امروز🔥پاورپوینت درس سیزدهم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع درآمدی برحسب حال، زندگی نامه و چند حکایت🔥پاورپوینت درس چهاردهم ادبیات پیش دانشگاهی با موضوع کبارقه های شعر فارسی🔥پاورپوینت درآمد، هزينه، سود و زيان غيرعملياتی🔥پاورپوینت درس پنجم دین و زندگی پیش دانشگاهی با موضوع قدرت پرواز🔥پاورپوینت درس چهارم دین و زندگی پیش دانشگاهی با موضوع در مسیر اخلاص🔥پاورپوینت درس اول دین و زندگی پیش دانشگاهی با موضوع هستی بخش🔥تحقیق معرفی شركت پیشتاز قطعه سناباد (M.S.T GROUP)