دریافت(ادبیات نظری و پیشینه تحقیق کانون کنترل سلامت (فصل دوم ))

ادبیات نظری کانون کنترل سلامت,فصل دوم پایان نامه کانون کنترل سلامت,مبانی نظری منبع کنترل,پیشینه تحقیق کانون کنترل سلامت,چارچوب نظری کانون کنترل سلامتادبیات نظری و پیشینه تحقیق کانون کنترل سلامت (فصل دوم )|32018444|cma35012586|
هم اکنون فایل با موضوع ادبیات نظری و پیشینه تحقیق کانون کنترل سلامت (فصل دوم ) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود

در 52 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.مشخصات محصول:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)کاربردهای مطلب:

منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری:منبع کنترل

مفهوم منبع کنترل که نخستین بار به وسیله راتر مطرح شد در مطالعات مربوط به انگیزیش به گونه‌ای فزاینده‌ای اهمیت نظری و عملی به دست آورده است. نظریه یادگیری اجتماعی که مفهوم منبع کنترل از آن مایه می‌گیرد عبارت است از این که شخص در برابر یک موفقیت با انتظاراتی روبرو می‌شود که نتایج احتمالی رفتارهای ممکن او را در بر می‌گیرد. این انتظارات مبتنی بر تجارب گذشته فرد هستند. بنابر نظریه راتر احتمال رفتاری معین به گونه‌ای قانونمند با توجه به انتظارات فرد نسبت به نتایج آن رفتار فرق می‌کند.

کنترل یعنی توان هدایت یا اعمال قدرت یا بازداری رفتار خود یا دیگران. احساس کنترل داشتن احساس مطلوبی است که در بهداشت روانی فرد نقش مهمی‌بازی می‌کند حتی اگر این احساس توهمی‌بیش نباشد (کریمی، 1374).

محققان در مورد توانایی فرد در کنترل محیط از دیدگاه‌های مختلف و تحت عناوین گوناگون سخن گفته‌اند مانند رقابت، شایستگی، تفوق طلبی، درماندگی و نومیدی همه به نوعی در توصیف اینکه فرد تا چه درجه‌ای قادر است حوادث و رویدادهای مهم زندگی خود را کنترل کند به کار رفته است از دیدگاه روانشناسان واژه کنترل دارای دو معنای عمومی است:

الف) کنترل تجربی که نوعی متدولوژی علمی است و در محدوده تجربیات علمی عمل می‌کند.

ب) کنترل به عنوان یک متغیر رفتاری یا به طور روشن تر توانایی تاثیرگذاشتن و دستکاری محیط در نظر گرفته می‌شود (پودات، 1375).

به طور کلی مقصود از کنترل درونی این است که شخص رویدادهای خاص را از رفتار یا ویژگی‌های نسبتاً پایدار خود می‌داند از سوی دیگر کنترل بیرونی این است که شخص نوعی تقویت منفی یا مثبت را که به دنبال رفتار خاصی آمده معلول رفتار خود ندانسته، بلکه آن را نتیجه تصادف و اتفاق و شانس تلقی می‌کند. یا آن را به نفوذ افراد قدرتمند نسبت می‌دهد و با پیش کشیدن عوامل محیطی امکان پیش‌بینی آن را نفی می‌کند (آناستازی ، 1364). به عبارت دیگر منبع کنترل درونی به این معنا است که تقویت و تنبیه‌هایی که شخص دریافت می‌کند حاصل تلاش و تدابیر شخص هستند. منبع کنترل بیرونی به این معنا است که تقویت شخص به سبب نیروهای بیرونی ورای کنترل او می‌باشند (صبوری، مقدم، 1376).

قسمتی از پیشینه تحقیق:

لاریجانی، ابوالحسنی و مهاجرانی (1384) در تحقیقی که بر روی 309 بیمار دیابتی در مقایسه با 289 بیمار گروه کنترل (غیر دیابتی) انجام داد مشخص کرد بین گروه مبتلا به دیابت و گروه غیر دیابتی از نظر میزان افسردگی تفاوت معنی داری وجود دارد.

همچنین موسوی در سال 1387 به بررسی افسردگی و سلامت عمومی‌در بیماران دیابتی پرداخت. یافته‌های مطالعه نشان داد که در صد افسردگی در بیماران دیابتیک تحت مطالعه 78 درصد می‌باشد.

یار احمدی (1387)، در تحقیقی تحت عنوان "بررسی رابطه فشار روانی با بیماری جسمی-روانی و سلامت عمومی"به این نتیجه دست یافت که بین عوامل فشارزا با بیماری‌های جسمی - روانی همبستگی مثبت و بین عوامل فشار زا با سلامت عمومی همبستگی منفی وجود دارد.

ابراهیمی و همکاران (1382) ارتباط شیوه‌های مقابله با استرس و حمایت اجتماعی بیماران قطع نخاعی را با میزان افسردگی شان بررسی کردند. نتیجه بررسی نقش موثر حمایت اجتماعی و شیوه‌های مقابله‌ای موثر در کاهش نشانه‌های افسردگی، احساس بهتر و تحمل پیامد‌های بیماری و آسیب جدی بود.

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

منبع کنترل

سرسختی روانشناختی (سخت رویی)

کانون کنترل

2کنترل درونی و بیرونی

2-1-3-5- کانون کنترل سلامت

2-1-3-6- احساس کنترل فردی

2-1-3-7- انواع کنترل

2-1-3-8- باور فرد در مورد خودش و کنترل

2-1-3-9- شکل گیری کنترل فردی و عوامل تعیین کننده آن

2-1-3-10- جنسیت و تفاوت‌های فرهنگی اجتماعی در کنترل فردی

2-1-3-11-زمانی که مردم کنترل فردی ندارند

2-1-3-12- کنترل فردی و سلامت

تحقیقات پیشین

2-2-1- استرس و تاب آوری

2-2-2- استرس و کانون کنترل

2-2-3- استرس و سلامت عمومی

2-2-4- استرس و هموگلوبین گلوکوزیته

2-2-5- تاب آوری و سلامت عمومی

2-2-6- کانون کنترل و سلامت عمومی

2-2-7- کانون کنترل و هموگلوبین گلوکوزیته

فهرست منابع

الف) منابع فارسی

ب) منابع لاتین

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.مطالب دیگر:
📖تحقیق سیستم های کنترل گسترده (DCS)- بررسی سیستم های کنترل صنعتی📖پروژه طراحي مبدل هاي حرارتي صفحه اي با سيالات غير نيوتني📖نقشه کاربری اراضی شهرستان پیران شهر📖تحقیق افتراء📖پاورپوینت بررسی رابطه بین هوش هیجانی مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و سبک تصمیم گیری آن ها📖طرح توجیهی آموزشگاه زبان های خارجی📖طرح توجیهی خدمات تبليغاتی، چاپی و ساخت تابلوهای فلکسی📖طرح توجیهی توليد تشک مواج، ویلچر و سایر توليدات جانبی📖طرح توجیهی توليد حوله📖طرح توجیهی خدمات بينايی سنجی، چشم پزشكی و فروش لوازم و مواد چشم پزشكی📖طرح امکان سنجی تولید شیشه های نسوز📖طرح امکان سنجی تولید صفحه كليد كامپيوتر📖طرح توجیهی تولید، بسته بندی و صادرات سفال📖طرح توجیهی فنی و اقتصادی ایجاد واحد سنگ دانه بندی شده و پودر سنگ📖مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید پروتئین سویا📖گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید سیم خاردار📖گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید سیم و کابل برق📖طرح توجیهی شالی کوبی و حبوبات📖مطالعات امکان سنجی تولید انواع شکلات و شیره خرما📖گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید شمش روی📖مطالعات امکان سنجی تولید انواع شناورهای صیادی📖مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید سولفات آهن هیدراته📖طرح توجیهی ساخت شناور باربری فايبر گلاس📖طرح توجیهی سنگ بری سخت بر📖مطالعات امکان سنجی مقدماتی توليد سرامیک های صنعتی