دریافت(تحقیق درباره عید قربان )

تحقیق درباره عید قربان , عید قربان , قربان تحقیق درباره عید قربان |1734890|cma35012586|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره عید قربان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 8 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

عید قُربان (در عربی: عيد الأضحی، در ترکی: Kurban Bayramı) یکی از روزهای فرخنده در تقویم اسلامی است.

روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامیترین عیدهای مسلمانان است که به یاد ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود.

عید قربان که از جمله تعطیلات رسمی مسلمانان است، از یک تا چهار روز جشن گرفته می‌شود و در طی آن مردم با پوشیدن بهترین پوشاک خود، پس از انجام عبادات، به دید و بازدید و جشن و سرور می‌پردازند.

البته برگزار کردن مراسم قربانی در این عید بر همه واجب نیست و تنها بر زائران کعبه در مراسم حج واجب است، اما بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان در این روز، گوسفند، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آنرا بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌کنند.

حاجیان در این روز پس از به پایان رساندن مناسک حج، حیوانی را ذبح می‏کنند و پس از قربانی آنچه بر آنان در حال احرام، حرام شده‏ بود - مانند نگاه کردن در آینه، گرفتن ناخن و شانه زدن مو -، حلال می‏گردد و با توجه به اینکه حج، یکی از عبادتهای بسیار مهم در اسلام است، توانایی به انجام رساندن آن نیز برای هر مسلمانی بسیار شادی آور است، در نتیجه، روزی که پس از انجام وظایف‏ سنگین حج، به عنوان جایزه الهی و اتمام احرام پیش می‏آید را عید میدانند.مطالب دیگر:
🔍مقاله نماز و امنیت فردی و اجتماعی🔍مقاله هدف تربیت از دیدگاه اسلام🔍مقاله کاربرد اخلاق اسلامی در امر تعلیم و تربیت🔍دانلود کتاب چشم طلایی (بزرگترین منبع گنج یابی )🔍مقاله مکتب قزوین در دوره شاه طهماسب🔍دانلود سخنرانی 30 دقیقه ای اوباما درباره جنبش مدنی سیاه پوستان همراه با متن پیاده شده انگلیسی🔍مقاله نقش زنان در ادبیات داستانی دفاع مقدس🔍مقاله مقایسه الگوهای تدریس نوین و سنتی🔍نرم افزارCiscoPacketTracer🔍تحقیق بررسی رضایت رابطه زناشویی زنان شاغل و خانه دار🔍مقاله کاربرد GPS در مهندسی برق قدرت🔍مقاله تعليم و تربيت از ديدگاه اسلام🔍مقاله جایگاه عقل در تعلیم و تربیت اسلامی🔍پاورپوینت سیستم های تصمیم یار هوشمند🔍دستورالعمل جامع صدور بیمه درمان تکمیلی البرز🔍کتاب صلات علوی گرگانی در قالب Word🔍تحقیق توسعه صنایع کوچک🔍تعمير لامپ هاي کم مصرف به زبان بسيار ساده🔍ردیابی افراد از روی شماره موبایل بدون نیاز به gps🔍نرم افزارجستجوی مپ مرده کلش(3000 تومان)🔍5000 نقشه مسکونی و ویلایی بصورت تصویری🔍نقشه های مسکونی و آپارتمانی🔍تحقیق بودجه و بودجه بندی🔍مقاله جایگاه زنان در ادبیات فارسی🔍فصل 6 کتاب رفتار بنگاه و سازمان های صنعتی